Месечни архиви: февруари 2021

Сѐ што ви треба, само со еден клик

Безбедно, брзо, прилагодливо, лесно, во било кое време, од било кое место. Сѐ ова е синоним за онлајн купување. Кај нас иако сѐ уште се доста застапени навиките за набавување на потребните или посакуваните нешта од самите продавници, делумно поради ...

Повеќе »

Fitify и Mood Messenger се меѓу првите апликации создадени од независни европски развивачи за паметниот часовник Huawei Watch GT 2 Pro

Fitify е важен додаток на сопствената фитнес апликација на компанијата, достапна во AppGallery Популарната фитнес апликација Fitify е меѓу првите апликации од независни развивачи во Европа за уреди за носење на Huawei. Таа е важен додаток на сопствената фитнес апликација на ...

Повеќе »

Како ефикасно да ја негувате сувата и груба кожа?

Честата изложеност на ниските температури и студениот воздух значително го забрзуваат процесот на стареење на најголемиот орган на нашето тело – кожата. Првата промена за која главен виновник е студеното време е сушење на кожата, како резултат на намалена работа ...

Повеќе »

Soap Story, вистинската приказната за сапуните

Сосема случајно се сретнавме со оваа приказна, неодолива, мирисна, природна и полна љубов. Сигурно не сте му посветиле внимание на вашиот сапун во бањата, но овој пат сме тука да ви предложиме еден сапун кој ќе ве освои со неговиот ...

Повеќе »

Викторија сикрет ги претстави новите костими за капење за пролет/лето 2021, има модели и за полнички девојки

Во пресрет на сезоната за плажа, Викторија Сикрет ја претстави својата кампања „Пливачка пролет“ за пролет/лето 2021 година. Моделите Имаан Хаман, Палома Елсесер, Џил Кортлев и Тејлор Хил се упатуваат кон плажата, а пред нив се кристално сините води. Кампањата ...

Повеќе »

Кралски изглед на денот: Ранија од Јордан во темносин фустан и балетанки

51-годишната Ранија од Јордан е една од најубавите жени во светот. Барем според Тајм, кој во 2006 година така ја дефинираше. Времето помина, но кралицата го задржува својот шарм и стил.   Новата фотографија постирана на Инстаграм (каде има над ...

Повеќе »

Пролетна колекција на Викторија Сикрет, има модели и за полнички девојки

Новата сезона започнува сега со пролетната кампања на Викторија Сикрет. Брендот за долна облека ги ангажираше моделите Тејлор Хил, Јасмин Тукс, Девин Гарсија и Сара Сампајо за фотосесија во која доминира сонцето. Фотографирани од Зои Гросман, моделките пренесуваат релаксирачки вибрации ...

Повеќе »

Кара Делевињ ја покажа својата топ форма во новата реклама на PUMA

Амбасадорката на спортската марка PUMA, Кара Делевињ, позира за рекламната кампања на новата колекција Exhale Collection. Станува збор за еко-колекција дизајнирана за лесни спортски активности како што е јогата. Модните парчиња се направени од 70 отсто рециклиран полиестер. За кампањата PUMA соработува со First ...

Повеќе »

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето во Шведска, пристига и најавата за емитување во Норвешка, на Норвешката национална телевизија „NRK“. „NRK“ е јавен сервис, но и најгледаната телевизија во Норвешка. Од медиумот велат дека ...

Повеќе »

Супермоделот Елса Хоск стана мајка, прва фотографија со бебенцето

32-годишниот шведски супермодел стана мајка: на 11 февруари се роди нејзиното девојче, плод на љубовта со Том Дејли. Соопштението беше објавено на социјалните мрежи, медиум кој сега го претпочитаат sвездите ширум светот да споделуваат радости и таги со обожавателите. „Најсреќниот ...

Повеќе »