Дневни архиви: 01/02/2021

Прво издание на фестивалот „SKOPJE FRAMES“ во МКЦ

SKOPJE FRAMES претставува меѓународен фестивал на краток филм што се организира за прв пат и кој ќе се одржи во МКЦ (кино Фросина). Фестивалот се стреми да инспирира, унапреди и овозможи поддршка за креирање кратки филмови, особено во време кога ...

Повеќе »

ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ 2021: Среќен месец за Овните, изненадувања за Близнаците, големи емоции за Вагите…

Во февруари, планетата Венера ќе го напушти знакот на Јарец за да се пресели во оној на Водолија, носејќи многу среќа и љубов за воздушните знаци! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите ...

Повеќе »

Иман се приклучи на кампањата на UGG за пролет-лето 2021 година

Супермоделот Иман се приклучува на кампањата на UGG за сезоната на потопли денови. Таа се појавува во рекламното поглавје насловено FEEL . Фотографирана во Њујорк, сомајлиската убавица ги носи моделите The Classic Mini и The Coquette. – „Ако можете да промените нечиј ...

Повеќе »

LEE и H&M со здружени сили до тексас колекција инспирирана од 90-те години

Американскиот тексас бренд Ли и шведскиот моден гигант H&M ги здружуваат силите за нова соработка. Колекцијата ќе се појави во продавниците и во онлајн продажба на 28-ми јануари. Акцентот на дизајните е на одржливоста – од производство до ткаенина. Во ...

Повеќе »

Dolce & Gabbana Eyewear, погледнете ги трендовите за пролет 2021

Откако ја лансираа пролетната рекламна кампања за облека, модната марка Dolce & Gabbana ни ги претставува новите модели на очила за сонце за пролет 2021. За кампањата позираат моделите Клаудија Гомез, Дијара Ндијае, Ивана Тривиќ, Кјара Леоне пред објективот на Бранислав ...

Повеќе »