Дневни архиви: 09/02/2021

Куба ја нуди кај нив произведената вакцина бесплатно и на туристите кои пристигнуваат на островот

Кубанската вакцина е во фазата три од испитувањата, а со вакцина не се снабдени само Кубанците туку и туристите кои ќе одат таму на одмор. Туризмот е на колена насекаде во светот поради пандемијата со ковид 19, но има земји ...

Повеќе »

Плаќајте во движење со Garmin Pay 

Ако живеете динамично, постојано сте во движење, спортувате и обожувате да шетате во природа, тогаш ваш идеален придружник и вашето модерно решение за бесконтактно плаќање треба да биде Garmin Pay, иновативната услуга на Халкбанк АД Скопје што овозможува брзо и едноставно плаќање со ...

Повеќе »

Што ни носи пролетната колекција на Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger ја лансираше колекцијата за сезоната пролет/лето 2021 ширејќи единство низ светот.  Колекцијата е насловена  Moving Forward Together, а за рекламната кампања позираат креативки и активистки, меѓу кои Индија Мур, Цамила Џамил, Моника Гуо и Могли.  Индија Мур во новата ...

Повеќе »

По Роналдо, и неговата девојка Џорџина основа модна марка

Повеќето фудбалери немаат баш некои посебен сенс за модата, ама имаат девојки кои се модели. Сепак, Кристијано Роналдо покажа одлична смисла за моден бизнис, особено со неговиот моден бутик CR7. CR7 започна во 2006 година и му дозволи на фудбалерот да ...

Повеќе »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (8. до 14. февруари): Сеќен Ден на вљубените за Водолиите, Рибите, Вагите и Раковите!

За време на викендот на Денот на вљубените, планетата Венера ќе блесне во знакот на Водолија, а Месечината во знакот на Риби: љубовта ќе им се насмевне на сите воздушни знаци! А вие во кој знак сте родени?  Откријте со ...

Повеќе »