Дневни архиви: 10/02/2021

Дева Касел повторно на насловна на ELLE

Се чини дека веќе нема да помине ден без да ја споменеме прекрасната Дева Касел. Пред една недела беше објавена кампањата на Долче и Габана со Дева како заштитно лице на најновиот парфем, а веднаш потоа Моника Белучи се пофали ...

Повеќе »

Во сите книжарници „Литература.мк“ се слават денови на литературата, овојпат со попусти до 70 отсто

Под слоганот „Денови на литературата“, сите книжарници „Литература.мк“ од 10 до 21 февруари ќе бидат места каде ќе можат да се купат книги од голем број македонски издавачки куќи на попусти до 70 отсто. Во овие литературни катчиња се слави ...

Повеќе »

Ако купувате ранче за вашето детенце, купете го најдобриот, најпрактичниот и највеселиот во Carter`s & SkipHop

Квалитетни материјали , прекрасен дизајн и преубави детали го карактеризираат брендот SkipHop. Во богатата понуда ќе најдете преубави ранчиња за вашите дечиња соодветни за различна возраст и различни дневни потреби.  Во овие ранчиња лесно ќе спакувате сè што му е на вашето ...

Повеќе »

Еко-Свест: Аерозагадувањето е причина зошто секое второ дете минатата година се лекувало од респираторни болести  

Според Светска банка, аерозагадувањето во Македонија “убива“ 1.350 луѓе годишно, a децата се најчувствителната група, затоа што имаат организам во развој и побрзо дишење, а со тоа и побрзо внесување на загадените материи во телото. – Секое второ болно дете минатата година ...

Повеќе »