Дневни архиви: 11/02/2021

Кои модни марки се најпопуларни на социјалните мрежи?

Помина скоро една година по почетокот на вонредната состојба ковид-19 во Европа што бројни последици остави врз модната индустрија. Во текот на целата година највлијателна беше дигитализацијата. Почнувајќи од модните ревии зад затворени врати, до сите поголеми настани, генерално, комуникациската ...

Повеќе »

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се грее или готви на дрва. Во руралните средини дури 95 проценти од населението користи дрва. Ова го нотира Светска банка во еден од Извештаите за зелен раст на државата со поента ...

Повеќе »

Што ни носи ZARA за сезоната на потопли денови

Популаната „хај стрит“ модна марка ZARA ни ја претстави првата пролетна колекција во која главно лице е топ моделот Рајан ван Ромпеј. Колекцијата се фокусира на најнеопходните модни парчиња кои секој треба да ги има во својот гардеробер – маички, фармерки, ...

Повеќе »

Вистинска романса: Колекција SIMONE ROCHA X H&M за оние кои сакаат впечатлив изглед

Ирскиот дизајнер Simone Rocha ги спои силите со модниот гигант H&M и од оваа соработка се роди романтичната колекција за жени, мажи и деца SIMONE ROCHA X H&M. Официјалниот каталог е веќе достапен на Интернет, а колекцијата ќе биде пуштена во продажба во ...

Повеќе »