Дневни архиви: 12/02/2021

Што мислите за новиот имиџ на Џенифер Лопез, со суперкратка коса?

На насловната страница на мартовското издание на модното списание „Алур“, Џенифер Лопез се појави во сосема неочекувано издание – со куса коса. Станува збор за кратка пикси фризура која е всушност и популарна за сезоната која следува пролет/лето 2020. И ...

Повеќе »

Кој е Сем Асгари, љубовта на Бритни Спирс?

Сем Асгари е момче на Бритни Спирс од 2016 година. Во најголем дел, Бритни и Сем претпочитаат да ја одржуваат својата врска надвор од центарот на вниманието. Со текот на годините, видовме само неколку заеднички фотографии што ги споделија на ...

Повеќе »

Samsung ги прошири можностите на апликацијата SmartThings Find со Galaxy SmartTag опцијата

Прикачете го Galaxy Smart Tag локаторот на клучевите, паричникот или други важни предмети за да ги поврзете со вашиот Galaxy паметен телефон и полесно да го пронајдете. Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd неодамна ја претстави новата опција на апликацијата SmartThings Find, наречена Galaxy SmartTag. ...

Повеќе »

Меган Маркл го доби случајот во спорот со британските таблоиди

Меган Маркл (39) победи во случајот против британските весници: Британските таблоиди не требале да откриваат и објавуваат извадоци од писмото до нејзиниот татко Томас Маркл (76). Англискиот висок суд ги осуди уредниците на MailOnline и MailOnSunday за нарушување на приватноста ...

Повеќе »