Дневни архиви: 16/02/2021

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето во Шведска, пристига и најавата за емитување во Норвешка, на Норвешката национална телевизија „NRK“. „NRK“ е јавен сервис, но и најгледаната телевизија во Норвешка. Од медиумот велат дека ...

Повеќе »

Супермоделот Елса Хоск стана мајка, прва фотографија со бебенцето

32-годишниот шведски супермодел стана мајка: на 11 февруари се роди нејзиното девојче, плод на љубовта со Том Дејли. Соопштението беше објавено на социјалните мрежи, медиум кој сега го претпочитаат sвездите ширум светот да споделуваат радости и таги со обожавателите. „Најсреќниот ...

Повеќе »

Меган и Хари со ексклузивно интимно интервју за Опра, кралицата шокирана!

Меган Маркл и принцот Хари ги интервјуираше нивната пријателка Опра Винфри. Во 90-минутното интервју популарниот пар зборуваа за „Мегзит“. Ова е првото интервју дадено од Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) од нивното напуштање на Велика Британија.  И за ...

Повеќе »

Останете активни со новата колекција на GUESS

Фитнес инфлуенсерката Џен Селтер е лице на новата кампања на модната марка GUESS  за спортската линија за пролет  2021. Кампањата е снимена во Калифорнија, а убавата Џен (со совршено обликувано тело) позира во друштво на машкиот модел Ник паладино, пред ...

Повеќе »

Преубава: Поглед на пролетната колекција на H&M

H&M Studio ја претстави колекцијата за сезоната пролет/лето 2021, наслвена Treasure Forever. Премиум линија на H&M  дизајнирана за сезоната на потопли денови ги задоволува и каприците и практичноста. Од фустани украсени со реси, до пантолони со широки ногавици и предимензионирани блузи, колекцијата ги ...

Повеќе »