Дневни архиви: 17/02/2021

Кралски изглед на денот: Ранија од Јордан во темносин фустан и балетанки

51-годишната Ранија од Јордан е една од најубавите жени во светот. Барем според Тајм, кој во 2006 година така ја дефинираше. Времето помина, но кралицата го задржува својот шарм и стил.   Новата фотографија постирана на Инстаграм (каде има над ...

Повеќе »

Пролетна колекција на Викторија Сикрет, има модели и за полнички девојки

Новата сезона започнува сега со пролетната кампања на Викторија Сикрет. Брендот за долна облека ги ангажираше моделите Тејлор Хил, Јасмин Тукс, Девин Гарсија и Сара Сампајо за фотосесија во која доминира сонцето. Фотографирани од Зои Гросман, моделките пренесуваат релаксирачки вибрации ...

Повеќе »

Кара Делевињ ја покажа својата топ форма во новата реклама на PUMA

Амбасадорката на спортската марка PUMA, Кара Делевињ, позира за рекламната кампања на новата колекција Exhale Collection. Станува збор за еко-колекција дизајнирана за лесни спортски активности како што е јогата. Модните парчиња се направени од 70 отсто рециклиран полиестер. За кампањата PUMA соработува со First ...

Повеќе »