Месечни архиви: март 2021

Златни можности со златна картичка на Халкбанк

Поседувањето и користењето кредитна картичка е огромна предност која со себе носи многу можности и привилегии кои, доколку правилно ги користите, можат значително да ви го поедностават секојдневието. Какви можности и привилегии нудат кредитните картички зависи од банката која ги ...

Повеќе »

Пролетен впечатлив стил кој на сите ни го привлекува вниманието  

  За прв пат на на блогот на B Watch има гостин. Тоа е Maryse, поради нејзиниот урбан стил и изострен вкус за модата сакавме да видиме како часовниците и модните детали ќе се вклопат во нејзиното секојдневие. Be URBAN, be BOLD М: Целосно ...

Повеќе »

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија за висока мода, потсетувајќи на слики како од  „VOGUE“ или пак „The devil wears Prada“. Но, во реалноста, стилот е за секојдневната личност и за мажи и за жени. Клучот за да ...

Повеќе »

Хороскоп за АПРИЛ: Добра вест за сите земјени знаци!

Во месецот април, и планетата Венера и планетата Меркур ќе поминат низ знакот на Бик: добра вест ги чека сите земјени знаци! А вие во кој знак сте родени? Откријте сега со нас што ви подготвуваат sвездите за месец април! ...

Повеќе »

Кодфлер станува дел од глобалната дигитална агенција Валтек

Валтек, глобална дигитална агенција чиј фокус е деловна трансформација, денес ја објави аквизицијата на компанијата Кодфлер. Со оваа аквизиција, Валтек, една од врвните светски агенции за дигитална стратегија и деловна трансформација, ја продолжува својата глобална експанзија преку влегувањето на македонскиот ИТ-пазар. Со преземањето на овој чекор, Валтек се обврзува на инвестирање во македонскиот ИТ-пазар, нудејќи можности за нови вработувања, како и подигнување на нивото на професионалност на ИТ-експертите во регионот. Со оваа аквизиција на Кодфлер, Валтек дополнително ги зајакнува своите ...

Повеќе »

Huawei бележи 715,69% годишен раст на испораките на лаптопи во Централна, Источна и Северна Европа  

  2020 година се покажа како клучна година за растот на компјутерскиот сектор, во кој Huawei објави раст од 715,69% на годишно ниво во регионот на Централна и Источна Европа и скандинавските земји. Овој извонреден резултат се должи на 5-годишниот ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (29.март до 4.април): Нови можности за Лавовите и Овните, уште малку трпение за Близнаците…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Риби за да се пресели во знакот на Овен, подготвен да ги фаворизира Лавовите и Овните во следниот период! А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви ...

Повеќе »

Радмила од Богданци и Мартин од Битола, лица со оштетен слух го отворија во Битола првото знаковно кафуле 

Радмила Периќ и Мартин Ангелов, кои минатата година  отворија кафуле во Скопје, заради пониски трошоци, а и заради градот кој е познат по културата на пиење на кафе, го преселија истото во родниот град на Мартин, Битола.   Кафетеријата “Улав ...

Повеќе »

2 супер состојки што треба да ги консумирате – чија и семки од тиква

Здравата исхрана докажано придонесува за доброто здравје, подигнување на имунитетот и заштита од голем број болести. Во последните години, а особено во време на светска пандемија кога на здравјето и силниот имунитет дополнително му се придава значење, трендовите и начинот на ...

Повеќе »

За мека и нежна кожа и по првите знаци на стареење – EUCERIN HYALURON FILLER + ELASTICITY крема за раце

Кога кожата почнува да старее постепено ја губи еластичноста и сјајот, а брчките кои се појавуваат со тек на време стануваат подлабоки и позабележителни. Медицинските експерти тврдат дека процесот на стареење на кожата започнува кратко по 20-тата година, па затоа ...

Повеќе »