Дневни архиви: 08/03/2021

Како обична магија – LISCA носи самоувереност и пролет за секоја жена!

  Предизвикот на пролетта за секоја жена е да се пронајде нова самоувереност, да се открие свеж израз на женственоста, нежноста да пламне во страст, страста да активира храбост… Всушност, предизвикот на секоја пролет е да открие нова формула за ...

Повеќе »

И вие ќе се вљубите во новата колекција на H&M

H&M го претстави својот нов проект наречен Innovation Stories, кој се фокусира на одржлива мода. Првата колекција од серијата се вика: Научна Приказна и зема инспирација од брилијантните умови што размислуваат однапред. Дизајните стануваат футуристички со палетата на бои во ...

Повеќе »

Доследни на елеганцијата: Женска колекција на BOSS за пролет/лето 2021

Новиот тренди водич на Бос за сезоната пролет/лето 2021 прикажува елегантни стилови. Во кампањата учествуваат водечките модели Адут Акеч, Мона Тугард и Берит Хајтман, а зад фотообјективот е Дејвид Симс кој ги доловува девојките со целата елеганција. За жените, дизајнерите ...

Повеќе »

Ања Рубик ја претставува пролетната колекција на Zara: Let’s Tie Up

Топ моделот Ања Рубик е главно лице во кампањата на модната марка Zara за новата пролетна колекција насловенаLet’s Tie Up. Тренд водичот навистина провоцира едвај да ја чекаме пролетта. Акцентот е на бохо стилот, а лежерните варијанти вклучуваат романтични здолништа и ...

Повеќе »