Дневни архиви: 05/04/2021

2 супер состојки што треба да ги консумирате – спелта и овес

Лебот е основа на човечката исхрана и благодарение на својот вкус и хранливост веќе илјада години е најконсумираната намирница во светот. Лебот може да биде здрава намирница во зависност од тоа колку здрави состојки има во него. Линијата лебови од ...

Повеќе »

Топ моделот Стела Максвел го рекламира новиот парфем на Moschino – Toy 2 Bubble Gum

Ангелот на Викторија сикрет, топ моделката Стела Максвел, е заштитно лице на новиот мирис на Москино за пролет 2021. Моделката од Нов Зеланд се појавува во кампањата за парфемот Moschino Toy 2 Bubble Gum, фотографирана од дизајнерот Џереми Скот. Облечена ...

Повеќе »

Бохо колекција на H&M фокусирана на колоритноста

Подгответе се за новиот бохо тренд со новата колекција на H&M наречена: Color Story. Со фокус на принтови во силни бои, како и опуштени силуети, ова е втората колекција на модниот гигант за пролет 2021 која ни носи иновативни приказни. ...

Повеќе »

Пристигнува првата книга на Кејт Мидлтон: фотографии за време на пандемијата

Минатата година, фотографскиот проект „Холд Стил“, во соработка со Националната галерија на портрети во Лондон, даде јасна индикација за посветеноста што Кејт Мидлтон ја демонстрираше во борбата против ковид. Војвотката од Кембриџ сакаше да покрене важна иницијатива во заедницата, со ...

Повеќе »