Дневни архиви: 08/04/2021

Нови лекови против ковид: инхибитори на протеаза и моноклонални антитела, како функционираат?

Инхибитори на протеази и моноклонални антитела се новите лекови за победа на САРС-CoV-2. Покрај вакцините кои се користат за брзо имунизирање на населението, се тестираат и нови ефективни терапии кои треба да се применат кај оние кои се заразиле со ...

Повеќе »

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на модната марка & Other Stories за пред-летната сезона 2021. & Other Stories нуди дизајни носливи пред летото 2021 година за сончевите денови. Акцентот е на фустаните со набразни ракави ...

Повеќе »