Дневни архиви: 13/04/2021

& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, нудат дизајни совршени за пред летото 2021 година, односно за умерено сончевите денови. Во колекцијата доминираат лесните фустачиња со нагласени ракави и плетенит модели. Палета на бои е ...

Повеќе »

Лија Кебебе се здружи со H&M за дизајнирање на пролетна/летна колекција

Модната марка на топ моделот Лија Кебеде, се здружи со H&M за дизајнирање на нова колекција за пролет/лето 2021 базирана на модни додатоци и облека. Со своите лежерни силуети и живописни бои, колекцијата е совршена за сезоната на топлото време. ...

Повеќе »