Daily Archives: 03/06/2021

Прв пијано маратон на македонската музичка сцена  „8 ЧАСА ЉУБОВ – ПИЈАНО МАРАТОН“

Во недела на 06.06.2021 вратите од салонот на Пијано Центре во склоп на  Национална Опера и Балет ќе бидат отворени за сите вљубеници во пијанизмот. Започнувајќи во 11 часот со експозе, промоција и презентација на новите пијана во Пијано Центре, ...

Read More »

„МЕНАДА за млад уметник 2021“ доделена на кореографката и танчерка Матеа Киселичка

Кореографката и танчерка Матеа Киселичка е добитничка на престижната награда „МЕНАДА за млад уметник 2021“, доделена од стручниот совет на Танц Фест Скопје, кое го сочинуваат долгогодишните соработници на фестивалот, Љупчо Јолевски, Билјана Илиќ Геровска и Билјана Несторовска. Наградата „МЕНАДА ...

Read More »

Со поддршка на ОКТА отворено ново инклузивно игралиште во општина Аеродром  

  Компанијата ОКТА во соработка со Фондацијата „Чекор по чекор“ и општина Аеродром, донираше ново инклузивно игралиште во основното училиште „Лазо Ангеловски“. Игралиштето нуди пристап и за децата со попреченост, со што се поттикнува нивна поголема инклузивност во наставата и ...

Read More »

Како да изберете шампон кој на благ и природен начин ќе ја негува косата!

Ништо не е толку привлечно како здравата, сјајна и негувана коса. Денес, дерматолозите се категорични дека формулата за убава и здрава коса е содржана во „вистинските“ препарати за хигиена и нега. Според нив, Eucerin ph5 шампонот за чувствителна кожа несомнено ...

Read More »

Хороскоп за месец ЈУНИ: Љубов за Раковите и Биковите, кавги за Вагите, пресврт за Шкорпиите…

Во месец јуни, планетата Венера ќе помине низ знакот на Рак, носејќи им голема среќа на сите водни знаци во областа на чувствата! А вие, во кој знак сте родени? Откријте сега со нас што ви подготвуваат sвездите за месец јуни! ...

Read More »