Daily Archives: 04/06/2021

Трето семејство влегува во свој нов дом, добиен на инстант лоз на Државна лотарија

Од Државна лотарија на Македонија со радост споделуваат дека клучевите од третиот стан од инстант лозот „Доме, сладок доме“ ги предале на Рајне и Никола Лазаревски од Скопје. За само 100 денари, четиричлено семејство ќе влезе во својот нов дом ...

Read More »

Извлечени првите добитници од големата наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети

Извлечени се првите добитници на наградната игра „Во Супер КИТ-ГО, КИТ-ГО и ТЕРА сметки прави и Шкода Фабиа ќари!”. Доделен е првиот од трите автомобили Шкода Фабиа, како и 3 инвертер клима уреди, 3 телевизори, 3 лаптопи, 3 таблети, 3 велосипеди ...

Read More »

Дигитален паричник, тренд и безбедност

Кешот сè повеќе „излегува од мода“, а бесконтактното плаќање за секојдневните купувања на корисниците секаде во светот е во постојан пораст. Картичките, кредитните и дебитните, постојат веќе подолго време, но и нив полека почнува да ги заменува нов алтернативен начини ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 7ми до 13ти јуни): Многу љубов за Рибите, страст за Раковите, енергија за Лавовите…

Оваа недела планетата Марс ќе го напушти знакот Рак да влезе во знакот Лав, подготвен да им донесе на сите огнени знаци нова енергија! А вие во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! ...

Read More »

Експлозивна филмска акција во Скопје: Мултикултурализмот – карта за зачекорување на македонската филмска индустрија на светската сцена

Оваа сабота, 05.06.2021 година, во Скопје започнува приказната на една нова експлозивна филмска акција. Новата македонска серија насловена како BLACK OPS, со огромна брзина го зголемува интересот кај фановите. Квалитетната актерска фела, составена од David Mukka, Христијан Тасковски – Таско, Стефан ...

Read More »

ПРВО ПА ЖЕНСКО 9-то издание од 10. до 16. јуни, еве ја програмата

Почнува деветтото издание на фестивалот за феминистичка култура ПРВО ПА ЖЕНСКО #9. Фестивалот ќе се одржи од 10 до 16 јуни, со тоа што годинава, во рамките на младинската програма, се одржуваат делови од програмата кои се отворени само за ...

Read More »

„УРБАНА АРХИТЕКТУРА ВО ДВОЈНА ЕКСПОЗИЦИЈА“ – ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ ОД ВИКТОР ПОПОВСКИ

„Од кога го знам Виктор знам дека се занимава со фотографија, но кога ги видов неговите фотографии, кои го фатиле времето во рамка по скопските улици, јасно ми беше дека се работи за истенчен фокус, нерв и жила да се ...

Read More »