Daily Archives: 08/06/2021

Комплетирана е програмата за четири бини! Амели Ленс и Масео Плекс ја предводат моќната листа со над 100 нови изведувачи за јубилејниот ЕГЗИТ!

Ова лето двете култни бини на светската електронска сцена – Егзитовите „Денс Арена“ и „Но Слип Нови Сад“ ќе ја донесат потполно новата димензија на фестивалското искуство, враќајќи го животот во живот по повеќе од 15 месеци. Амели Ленс, Масео ...

Read More »

Популарниот британски стенд-ап комичар Расел Кејн доаѓа во Скопје!

На 14 септември во МКЦ (сала Фросина), „Skopje Comedy Club“ во соработка со „A Comic Soul“ за прв пат ќе и го претстави на македонската публика Расел Кејн – еден од најенергичните британски стенд-ап комичари. Расел Кејн е стенд-ап комичар, добитник ...

Read More »

Промоција на „Мистериозниот град под калето“ од Александра Тодоровиќ во „Литература.мк“

Интерактивната книга за деца „Мистериозниот град под калето“ од авторката Александра Тодоровиќ ќе биде промовирана на 10 јуни (четврток), во 19 часот, во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“. Делото, кое е посветено на Скопје во периодот под османлиска власт, е ...

Read More »

Дајте ѝ нов живот на вашата коса!  

Премногу често целиот фокус го ставаме на грижата за кожата на лицето, заборавајќи дека состојбата на чувствителната кожа на скалпот е голем фактор за здравјето на косата. Кратка или долга, фарбана или со природна боја – стилот на косата е ...

Read More »