Daily Archives: 10/06/2021

Ернестин Шеперд, баба со челични стомачни мускули, има 85 години ама не ги чувствува!

За оваа прекрасна дама, сè може да се каже, само не дека е стара. Причината? Бодибилдингот го открила во староста и оттогаш нејзиниот живот неверојатно се сменил, секако – на подобро. Природа, ДНК или тренинг, факт е дека на 85-годишната Ернестин ...

Read More »

Млекото, здравјето и сите придобивки од млекото

Нутритивната вредност на млекото е комплексна и сеопфатна затоа што млекото ги содржи скоро сите нутриенти кои се потребни на организмот. Mлекото е извор на многу важни витамини и минерали и со само една чаша млеко дневно се внесува значаен ...

Read More »

Поглед на летната колекција на Swarovski, волшебна е!

Летната колекција на накит Swarovski насловена Колекцијата Сваровски I содржи четири линии дизајнирани од креативниот директор Џована Енгелберт. Линиите ги носат имињата – Дулцис, Куриоза, Луцент и Хрома. Пред објективот на Шарлот Велс за кампањата позираат моделките Џорџина Гренвил, Нур ...

Read More »

Роузи Хантингтон-Вајтли е лице (и тело) на новата кампања за долна облека на Marks & Spencer за лето 2021

Ангелот на Викторија сикрет, Роузи Хантингтон-Вајтли, повторно соработува со популарната марка Marks & Spencer, овојпат за линијата за долна облека за лето 2021 година. Зад фотообјективот е Ања Холдсток, која на извонредните фотографии ја претставува русокосата во различни стилови на ...

Read More »

Костими за капење од H&M за лето 2021, дизајните слават различни тела

H&M ни носи одржливи ткаенини и модели, како и различни стилови на костими за капење за лето 2021. Освен костимите, тука е и стилизираната облека за плажа. За кампањата позира моделката Палома Елсесер, на која друштво и прават Нури Хасан, ...

Read More »

Дочекајте го летото со добри книги и со уникатни брендирани производи од „Литература.мк“!

Во очекување на официјалниот почеток на летото започнуваме нова продажна акција, што ќе трае од 9 до 20 јуни. Сѐ со цел да им помогнеме на нашите потрошувачи да се подготват за годишните одмори и за летниот распуст, нудиме специјални ...

Read More »