Daily Archives: 12/06/2021

Нова Фабрика во Македонија – нуди одговори во тегла

Во Македонија се отвори новата високотехнолошка Фабрика за одговори, која нуди уникатен производ достапен единствено кај нас: Одговор на сите прашања. Оваа Фабрика е идеална за сите оние кои се храбри и љубопитни. По својата цел и напредна технологија претставува ...

Read More »

„Зад отворени врати“ е мотото на Интернационалниот Фестивал на Монодрама кој ќе ќе се одржи во Битола од 22ри до 27ми јуни

Короната ги згасна рефлекторите минатата година за планираното издание. Но, организаторот Центарот за култура од Битола не дозволи пандемијата целосно да го замрзне актерското време. – Сонувавме за оваа година и за Фестивалот кој сакавме да се одржи. И успеавме, ...

Read More »

Неделен хороскоп (14. до 20. јуни): Овните со проблеми во врската, за Биковите тензии на работа, многу енергија за Лавовите!

Оваа недела планетата Венера ќе престојува во знакот на Рак, а ќе донесе уште малку болка во љубовта на кутрите Јарци, но и на вагите и Овните. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ...

Read More »