Daily Archives: 16/06/2021

Kраткиот игран филм „Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска во продукција на Кино око е селектиран во Официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал

  Краткиот игран филм „Северен пол“ на Марија Апчевска-Петровска во продукција на Кино око е селектиран во Официјалната селекција на Канскиот филмски фестивал и ќе се натпреварува за наградата Златна палма за најдобар краток филм. „Ова е историски успех за ...

Read More »

Водителката на РАИ како Шерон Стоун – под фустанот нема ништо (ВИДЕО)

Водителката од Раи, за време на директен пренос после натпревар на Европското првенство, ги прекрстува нозете за да се намести. И – на публиката ѝ покажа дека не носи долна облека. Веднаш следуваа саркастични коментари на Интернет: „Раи Инстинкт?“ Американците ...

Read More »

Поглед на летните модни парчиња од ZARA (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модата од раните 2000-ти се врати, а Зара го истакнува трендот со неодамнешниот стилски водич наречен: Love 00’s. Главно лице на кампањата е Мона Тогард. Во колекцијата доминираат неонските бои и нагласените принтови – модни парчиња совршени за дневно и ...

Read More »

Халкбанк се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите”

На денешен ден, Халкбанк се стекна со сертификатот „Фер финансиски услуги за потрошувачите“ кој го доделува Организацијата на потрошувачите на Македонија врз доброволна основа. Доделувањето на сертификатот претставува потврда дека Халкбанк е ориентирана кон почитување на правата на потрошувачите и ...

Read More »