Daily Archives: 22/06/2021

Мишел Фајфер ги изненади обожавателите со многу редок настан, селфи со нејзината ќерка Клаудија

Холивудкста глумица Мишел Фајфер(63) објави фотографија на Инстаграм со нејзината посвоена ќерка (Клаудија Роуз која има 28 година беше посвоена од славната глумица во 1993 година). „Во градот со мојата девојка“, напиша таа. Инаку, Фајфер нема навика да објавува фотографии од ...

Read More »

Летна колекција од Томи Хилфигер: интересни модни парчиња во соработка со Warner Bros

Популарната модна марка Томи Хилфигер се здружи со прочуените Warner Bros за изработка на тексас-летната колекција. Резултат? Производи за широка потрошувачка дизајнирани според инспирацијата од поп-културата и модениот стил, а тука се и иконските ликови на „Looney Tunes“ кои ги ...

Read More »

Серијата HUAWEI Watch 3 доаѓа со ексклузивен дизајн потпишан од Роберт Левандовски  

Самото куќиште е чисто и зрачи со класата на ѕвездата чие име го носи. Фудбалското лето е во полн ек, а Huawei во соработка со фудбалската ѕвезда Роберт Левандовски дизајнираше ексклузивно куќиште на најновите модели на паметни часовници – Huawei ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Кралицата Елизабета Втора насмејана и во „Тифани“ костум во бледо-зелена нијанса

Насмеана и облечена во зелена боја, дизајн од Тифани: Кралицата Елизабета (95) е синоним за стил на нејзиното триумфално појавување на настанот Ројал Аскот. Не случајно ја дочека овации, исто така затоа што кралицата е голем љубител на коњите. Нејзиното височество не ...

Read More »