Daily Archives: 23/06/2021

Музичка програма и хуманитарна акција по повод отвoрањето на новата уникатна градина на ресторанот „Four“

Павле Камилоски, Сара Мејс, Лео Ајдари и Антонија Гиговска се дел од музичката програма кои ќе настапат по повод отворањето на градината на ресторанот „Four“ а со тоа ќе бидат дел од хуманитарната акција „Среќна Школска Година“ на „Проект Среќа“. ...

Read More »

Премиера на „Проблемот на Тина“ – краток филм во режија на Радован Петровиќ

На 30 јуни (среда), со почеток од 21:00 часот во МКЦ парк ќе се одржи скопската премиера на „Проблемот на Тина“ – новиот краткометражен филм на Радован Петровиќ. „Проблемот на Тина“, по сценарио на Румена Бужаровска, а во продукција на Кино ...

Read More »

Патувачкото кино „МакеДокс“ ќе го почне своето патешествие на 25 јуни

Магаренцето на „МакеДокс“ годинава ќе си киниса кроце по главната артерија која го обединува истокот. Ќе мине низ бои и мириси на Брегалничкиот слив кои ги опиваат сите сетила, низ старите буки кои уживаат во бесконечната симфонија на шумот од ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Кејт Мидлтон – војвотка во фармерки и патики

39-годишната војвотка од Кембриџ се појави на настан во Природонаучниот музеј со лежерен изглед: блејзер во нијанса на лосос, тексас и вегански патики. View this post on Instagram A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge) Кејт Мидлтон ...

Read More »