Daily Archives: 28/06/2021

7-ка на ЛОТО 7 вредна 669 000 евра „падна“ во Визбегово

Државна лотарија со радост известува дека во 50. коло од играта на среќа лото 7, падна рекордна лото-премија во вредност од 41 163 771 60 ден., (околу 669 000 евра). Извлекувањето се реализираше во сабота, на 26 јуни (2021 г.), со ...

Read More »

Поинаков и неодолив: Полнет модар патлиџан на турски начин

Кога модриот патлиџан ќе се наполни со мелено месо и сезонски зеленчук се добива kerniyarik, традиционално турско јадење. Добиениот сочен ручек се сервира со павлака или кисело млеко. Поради богатството на вкусовите, други пропратни додатоци на трпезата нема да ви бидат ...

Read More »

Серена Вилијамс нема да биде дел од Олимпијадата во Токио: „Сега не сакам да зборувам за тоа“

39-годишната поранешна број 1 во тенис во светот, нема да учествува на Олимписките игри во Токио, но зошто – сè уште е мистерија. Американската шампионка, прес-конференцијата што му претходеше на турнирот „Вимблдон“ објави дека нема да учествува на олимписките игри. ...

Read More »

Шерон Стоун ја нападна Мерил Стрип: бизнисот е изграден на начин на кој сите треба да и завидуваме и да ѝ се восхитуваме на Мерил

Главната ѕвезда на култните филмови „Основен Инстинкт“ и „Казино“, во текот на едно интервју индиректно ја нападна колепката Мерил Стрип, сметајќи дека е преценета од холивудскиот свет. Потоа, таа ја поправи критиката на Твитер. Но полемиката веќе беше активирана… Зборови ...

Read More »

Хороскоп за јули 2021 година: Жешко лето за огнените знаци!

Скоро целиот месец јули, планетата Венера ќе остане во знакот на Лав, гарантирајќи лето полно со страст за сите огнени знаци! А вие, во кој знак сте родени? Откријте што ви подготвуваат sвездите за месец јули 2021! Овен: жежок јули! ...

Read More »

Поп ѕвездата Дуа Липа е главно лице во есенската кампања на луксузната модна марка Версаче

Италијанската модна марка ја ангажираше пејачката на ‘Levitate’ за рекламната кампања на колекцијата за есен 2021. Ѕвездата позира пред објективот на популарното дуо Mert & Marcus. Колекцијата ќе биде пуштена во продажба на 30.август. „Јас сум толку воодушевена што работам со иконската ...

Read More »

Култните BELGRADO на ЗДРАВО МЛАДИ 11!

Оформен во 2010 година, со седиште во Барселона, Belgrado постои како иновативен предводник на глобалната пост-панк сцена. Сега, влегувајќи во нивната 11-та година, квартетот продолжува да настапува дома и во странство, носејќи ја со себе репутацијата изградена од трите албуми ...

Read More »