Daily Archives: 29/06/2021

„ВИДЕОЛОГИЈА“ – промоција на збирката филмски рецензии и есеи од Златко Ѓелески

„Видеологија“ претставува збир филмски рецензии и есеи за филмовите што се појавија и во домашната продукција и во светски рамки во 2019 и во 2020 година. Книгата е поделена на два дела, од кои првиот дел содржи анализа на долгите ...

Read More »

SKOPJE CITY MALL НАЈАВУВА LATE NIGHT SHOPPING ВО ХОЛИВУДСКИ СТИЛ

После повеќе од 1 година изолација, дистанца и многу малку можности за забава, се враќаме во стариот препознатлив стил и ви го најавуваме новото издание на Late Night Shopping во омилениот трговски центар, Skopje City Mall. Да се потсетиме на Холивуд забавите, филмскиот ...

Read More »

До дом од соништата со станбен кредит на Халкбанк со фиксна каматна стапка за првите 10 години

Домот од соништата за секого може да стане реалност и секој може да го добие својот идеален дом со лесно достапен и атрактивен станбен кредит. Освен достапноста на кредитот,  најчестите  прашања и дилеми на граѓаните се однесуваат на отплатата – ...

Read More »

Започнува пријавувањето за 17тиот Виз Ер Скопски Маратон 2021

Месец октомври и оваа година посветен на најмасовниот спортски настан во Македонија. Организаторите на Виз Ер Скопски Маратон 2021, со полна пареа работат на овогодинешното 17то издание на маратонот, кој низ годините прерасна во најмасовен спортски настан и од година ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Леонор од Шпанија како мама Летиција – обожава потпетици!

Шеснаесетгодишната Леонор еден ден ќе биде кралица, таа е најстара ќерка на Летиција и Фелип од Шпанија. Убавото девојче ја има страста за модата наследена од мајка си. Иако имиџот на Леонор е сè уште детски, како што доликува за млада ...

Read More »

Уште 10 дена до Егзит! Прославата ќе биде погласна со Хладно пиво, Ван Гог, Марко Луис и многу други!

Започна одбројувањето до фестивалот, а на Петроварадинската тврдина пристигнуваат гласните гитари и рифови за големата прослава на две децении на Егзит (Exit)! Фестивалското лето во Србија веќе започна, а двократниот европски шампион на својот список со настапи од 8 до 11 јули додава ...

Read More »