Daily Archives: 05/07/2021

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво заедно со некои од децата, потоа, романтично, на прошетка. Џенифер Лопез (51) и Бен Афлек (48) го искористија американскиот празник за да му покажат на светот колку е ...

Read More »

Промоција на „Меч од мечти“ – збирка песни од Диме Данов

Стихови ќе читаат: Ѓоко Здравески и Андреј Ал-Асади Музика: ВИС „Тркалезна маса“ Замислете си огромен зелен капут, а во него доволно простор за да се сокријат сите чудесни новонастанати светови, сета магија што ја носат соништата, мечтите, копнежот и онаа ...

Read More »

Најдобри трендови за реновирање на домот за лето 2021

Пандемијата предизвика најголем дел од 2020 година да го поминеме во нашите домови, па така, не е изненадување што на голем дел од нас можеби ни здодеа истиот декор и истата глетка во домот. Токму затоа воопшто не е неочекувано што со ...

Read More »

Кралски изглед на денот: Каролина од Монако во шик комбинезонки од Шанел

Шик триото од Монако се појавија заедно: Принцезата Каролина од Монако, 63, Шарлот Касираги, 34 и нејзиниот син Рафаел Елмале, заедно присуствуваа на 15-тата турнеја на глобалните шампиони во Лонгинс во Монте Карло. Екстремно компактно трио, не само во меѓусебната ...

Read More »

Нови течни кармини во 20 нијанси – MAC COSMETICS „LOVE ME“

Популарната холандска манекенка Лара Стоун е главно лице во новата рекламна кампања на козметичката марка MAC за течни кармини. Кампањата која го слави летото е наречена Love Me.  Заедно со Стоун, друшто и прват Џејд Рабаривело, Авенг Чуол и Пау Ангуера, ...

Read More »

Летната колекција на & OTHER STORIES се надополнува со француски фустанчиња

Модната марка & OTHER STORIES редовно ја освежува летната колекција со нови линии, а овојпат ни нуди фустанчиња во француски стил, инспирирани од стилот на 60.те и 90.те години. Новиот тренди водич е пред нас, а во него доминираат таканаречените „париски фустани“ ...

Read More »

Шик лето во градот со новата колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti (Масимо Дути) во новата летна колекција се фокусира на шик облеки за топло време, а едиторијалот е насловен „Летен град“. Моделот Сигна Веитеберг позира во опуштени, а сепак елегантни стилови кои се движат од ветровитни фустани до ...

Read More »