Monthly Archives: јули 2021

Долна облека од Victoria’s Secret за лето 2021, слава на украсите и деталите! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Захара Дејвис позира за колекцијата долна облека за лето 2021 на Викторија сикрет која е реализирана во соработка со Лав & Лемонс. Новата колекција го носи името For Love & Lemons x Victoria’s Secret и ги слави украсите и деталите. Моделите се ...

Read More »

Здружението на пациенти „Љубов сме/Jemi Dashuri” со препорака – Информираноста и разговорот се најважни за пациентите со карцином на дојка  

  Во последните неколку години, смртноста на пациентите со карцином на дојка се движи меѓу 30 и 40 отсто од заболените, што сè уште претставува многу висок морбидитет. Како причина за високата смртност е и касното детектирање на болеста, веќе ...

Read More »

На плажа во неонски нијанси: костими ка капење ZARA за лето 2021

Зара го претстави едиторијалот Neon Swim. Сезоната за плажа добива шаренило. Популарната шпанска модна марка лансираше водич за трендови кој се фокусира на неонските детали на костимите за капење. Во фотосесијата главниот збор, освен костимите, го има Адут Акеч која ...

Read More »

Протеини и витамини во млекото – енергија и здравје во чаша млеко

Една од главните хранливи состојки што го прават млекото исклучително важно за здравјето на организмот се протеините. Имајќи предвид дека една чаша кравјо млеко содржи 8 грама протеини, додека сојата содржи 7 грама, а бадемот содржи само 1 грам, кравјото ...

Read More »

Андријана Поп Арсова и Дарио Ивановски старо-нови шампиони

Во неделата на 4-ти јули во Скопје се одржа Националното првенство на Македонија во полумаратон, како дел од календарот на Атлетска Федерација на Македонија. И оваа година победници на полумаратон во Националното државно првенство на Македонија се Андријана Поп Арсова ...

Read More »

Почнавме да снимаме, се крева Кајмакот

Денеска, во хотел Лимак, во Скопје, почна да се снима „Кајмак“, седмиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски. Филмот ќе се снима пет недели на локации низ Скопје, во населбите Козле, Автокоманда, Центар, Лисиче… „Кајмак“ е црна комедија (или ...

Read More »

Што се случуваше за време на LATE NIGHT SHOPPING во Skopje City Mall

Изминатиот викенд во Skopje City Mall се одржа тридневен Late Night Shopping. Оваа година, темата на тридневното шопинг искуство беше гламурозниот ретро Холивуд стил. Шопинг, забава и многу активности го збогатија настанот кој веќе традиционално е препознатлив по одличниот шопинг со ...

Read More »

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво заедно со некои од децата, потоа, романтично, на прошетка. Џенифер Лопез (51) и Бен Афлек (48) го искористија американскиот празник за да му покажат на светот колку е ...

Read More »

Промоција на „Меч од мечти“ – збирка песни од Диме Данов

Стихови ќе читаат: Ѓоко Здравески и Андреј Ал-Асади Музика: ВИС „Тркалезна маса“ Замислете си огромен зелен капут, а во него доволно простор за да се сокријат сите чудесни новонастанати светови, сета магија што ја носат соништата, мечтите, копнежот и онаа ...

Read More »

Најдобри трендови за реновирање на домот за лето 2021

Пандемијата предизвика најголем дел од 2020 година да го поминеме во нашите домови, па така, не е изненадување што на голем дел од нас можеби ни здодеа истиот декор и истата глетка во домот. Токму затоа воопшто не е неочекувано што со ...

Read More »