Monthly Archives: јули 2021

Кралски изглед на денот: Каролина од Монако во шик комбинезонки од Шанел

Шик триото од Монако се појавија заедно: Принцезата Каролина од Монако, 63, Шарлот Касираги, 34 и нејзиниот син Рафаел Елмале, заедно присуствуваа на 15-тата турнеја на глобалните шампиони во Лонгинс во Монте Карло. Екстремно компактно трио, не само во меѓусебната ...

Read More »

Нови течни кармини во 20 нијанси – MAC COSMETICS „LOVE ME“

Популарната холандска манекенка Лара Стоун е главно лице во новата рекламна кампања на козметичката марка MAC за течни кармини. Кампањата која го слави летото е наречена Love Me.  Заедно со Стоун, друшто и прват Џејд Рабаривело, Авенг Чуол и Пау Ангуера, ...

Read More »

Летната колекција на & OTHER STORIES се надополнува со француски фустанчиња

Модната марка & OTHER STORIES редовно ја освежува летната колекција со нови линии, а овојпат ни нуди фустанчиња во француски стил, инспирирани од стилот на 60.те и 90.те години. Новиот тренди водич е пред нас, а во него доминираат таканаречените „париски фустани“ ...

Read More »

Шик лето во градот со новата колекција на Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti (Масимо Дути) во новата летна колекција се фокусира на шик облеки за топло време, а едиторијалот е насловен „Летен град“. Моделот Сигна Веитеберг позира во опуштени, а сепак елегантни стилови кои се движат од ветровитни фустани до ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (5. до 11. јули): Добри вести за Рибите, незаборавни денови за Лавовите, тензии за Шкорпиите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот на Близнаци за да влезе во оној на Рак, подготвен да им даде среќа на водните знаци. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа ...

Read More »

ПОТОЧИЊА 2021 на 3 јули на Школка од 11:00 часот

По подолго време, поради ситуацијата со коронавирусот, на радост на најмалите, Детскиот фестивал Поточиња повторно на отворена сцена и пред публика ќе го одржи своето 18то издание. Популарниот фестивал, на големо задоволство на децата, оваа година ќе се одржи на 3 ...

Read More »

Халкбанк и годинава организатор на хронометар велосипедската трка Halk Velo Green што ќе се одржи во септември во Маврово

И годинава, на 8 Септември во Маврово повторно ќе се одржи хронометар велосипедската трка HALK VELO GREEN чиј организатор е Халкбанк АД Скопје, како дел од платформата HalkEco  која има за цел поттикнување здрави животни навики и придонесување за подобра животна средина. Халкбанк ...

Read More »