Daily Archives: 11/10/2021

(ВИДЕО) Саудискиот принц е сопственик на најскапиот дом на светот, а само за една слика искеширал 400 милиони евра!

Откако неговиот татко, кралот Салман, во јуни 2017 година го поставил за наследник на престолот, саудиски принц Мохамед бин Салман, стана, по кралот, најмоќната фигура во неговата земја. Покрај фудбалскиот клуб Њукасл, тој го поседува и најлуксузниот и најскапиот дом ...

Read More »

Паста од коријандер – совршен чистач на организмот (рецепт)

Коријандерот познат и како кинески магдонос, специфичен по силниот вкус и мирис, е еден од најдобрите чистачи на организмот и окрепнувач. Лековитите својства на оваа билка се одамна познати, уште од најстарите денови листовите од коријандер се користат за целосна ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (11. ДО 17. ОКТОМВРИ): Проблемчиња за Близнаците, среќа за Лавовите, добри вести за Стрелците…

Оваа недела планетата Венера во знакот на Стрелец ќе им донесе тешки денови на кутрите Близнаци, ама не само на нив… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела! Овен: Венера се ...

Read More »

Места на кои никако не треба да се чува зимницата

Дури и совршено подготвената зимница во добро стерилизирана тегла може да се расипе ако се чува на погрешно место. На многумина подготвувачи на зимница, сигурно им се случило да им расипе ајвар, кисели пиперки, џем од сливи… Можеби проблемот за ...

Read More »