Daily Archives: 12/10/2021

Модерни пакувања за докажано најквалитетните Слога Пром производи

Производите со докажан квалитет на познатиот бренд Слога Пром, во продавниците ширум земјава наскоро ќе бидат во ново, модерно дизајнирано пакување. Секој производ од широката палета на внимателно замрзнатото месо сега имаат нов визуелен идентитет, со амбалажа  специфична по боја ...

Read More »

(Видео) Зборови не се потребни: Погледнете како дивиот коњ му се заблагодари на својот спасувач

Вообичаена практика во многу делови на Романија е да се врзуваат предните или задните нозе на коњите со синџири за да се спречат да избегаат. Во Летеа (делта на Дунав) заробен коњ бил откриен од ветеринарот Овидиу, кој веднаш му ...

Read More »

Супермен каков што никогаш не сме го виделе: активист и бисексуалец!

Презентиран од DC Comics, Џонатан Кент, син на Кларк Кент и Лоис Лејн, е целосно обновен суперхерој кој е во чекор со времето. „Отсекогаш сум велел дека секој има потреба од херои и секој заслужува да се огледа себеси во ...

Read More »

Кого љуби во приватниот живот Ејшан од хит серијата „Езел“?

Убавата турска актерка, Џансу Дере, која македонската публика ја сакаше и мразеше во улогата на Ејшан од неверојатната серија „Езел“, во приватниот живот е далеку од фаталната љубов што ја доживува со Езел (Кенан Имирзалиоглу). Всушност таа помина години во ...

Read More »

Обезбедете низа поволности со картичката за лојалност на Кроациа Осигурување-Живот

Животното осигурување станува сѐ поатрактивно за македонските граѓани што ги препознаваат бенефициите и можностите што ги нуди. Сѐ повеќе луѓе го согледуваат животното осигурување како најдобар облик на штедење и осигурување, кое им гарантира сигурна заштеда овозможувајќи им истовремено сигурност и ...

Read More »

HUAWEI NEXT-IMAGE Awards 2021 е отворен за фотографии на глобално ниво и нуди големи награди

Популарниот годишен натпревар за фотографија на Huawei – NEXT-IMAGE Awards 2021, повторно е отворен за фотографии и видеа направени со уредите на Huawei, до 30 ноември. Темата на годинешното издание е “Better Together (Заедно сме подобри)”, а наградите вбројуваат над 70 ...

Read More »

Седмо издание на БУКСТАР – фестивал на Европска литература

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство го најавува седмото издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“ / „Книжевни ѕвезди“, кој ќе се одржи од 12 до 15 октомври 2021 година во МКЦ. Под слоганот „GENRESIS“, Фестивалот оваа година ...

Read More »

Малите тајни на совршените тестенини

Колку и да изгледа едноставно варењето тестенини – ставање во лонец со врела посолена вода, понекогаш се случува вистинска катастрофа – преварените и залепени шпагети не се реткост. Прво и основно треба да изберете соодветен лонец, кој треба да е ...

Read More »