Daily Archives: 14/10/2021

Што треба да се носи, а што не оваа есен? Парчињата во кои живеевме изминатата година и половина треба да се „пензионираат“ и да се вратиме на „нормалната“ облека

Оваа есен бирајте поживи бои. Модните детали со потемна боја оставете ги за некој друг период. Модната пандемија се фокусираше на се што е поврзано со спортот, а стилистите велат дека сега светот на модата повторно се движи кон посложениот ...

Read More »

Оваа супа треба да ја пробаат сите кои не сакаат да пијат антибиотици

Оваа супа треба да ја пробаат сите кои не сакаат да пијат антибиотици, а особено оние кои со нивна претерана употреба си нанеле повеќе штета на организмот отколку корист. Потребни состојки: 50-тина чешниња лук или околу 5 главици добро излупени ...

Read More »

Виз Ер Скопски Маратон ги додели наградите за тим билдинг трката и штафетниот маратон – ЕУ за спорт

Вчера вечер во Брик бар се одржа доделувањето на наградите за тим билдинг трката, која беше дел од трката на 5КМ и штафетниот маратон – ЕУ за спорт, кои се одржаа во рамки на овогодинешниот Виз Ер Скопски Маратон. На доделувањето ...

Read More »

ЕГЗИТ со своја вечер на славниот Амстердам Денс Евент, во еден од највозбудливите клубови на светот!

ЕГЗИТ фестивалот оваа година повторно ќе оствари соработка со славниот АДЕ (Amsterdam Dance Event),  и тоа на забавата која во петок, 15 октомври, ќе се одржи во „Фаралда Крејн“ (Faralda Crane), еден од највозбудливите клубови и хотели на светот, кој се наоѓа 50 ...

Read More »

Еве ја програмата за годинешниот Скопски џез фестивал

Годинешниот 40. Скопски џез фестивал ќе се одржи од 20-24 октомври. И покрај евидентните предизвици, поради бројните ограничувања што ги донесе кризата со корона-вирусот, подготовката на програмата го имаше императивот за сочувување на високиот интернационален карактер на фестивалот и традицијата тој да ...

Read More »