Daily Archives: 15/10/2021

Скопје станува регионална трговска престолнина: СЕ ОТВОРА ИСТ ГЕЈТ МОЛ – НОВ ЦЕНТАР ЗА МОДА И ЗАБАВА

Скопје станува многу динамичен град со голем потенцијал за напредок и просперитет, а овој октомври ја добива својата нова шопинг дестинација со над 220 водечки глобални и регионални брендови. Ист Гејт Мол се отвора за јавноста на 29 октомври 2021 ...

Read More »

Два чаја кои секоја жена треба да ги има во домот

Шипинката и невенот се познати по тоа дека се природен лек за многу здравствени проблеми. Шипинката е во широка употреба во алтернативната медицина, а може да се нарече и суперхрана во светот на нутриционизмот поради високата содржина на железо и ...

Read More »

(Видео) Азовското Море го „нападнале“ илјадници медузи

Жителите на Јејкс во Краснодарскиот крај на Русија биле сведоци на необична слика – илјадници медузи го „нападнале“ брегот на Азовското Море. Луѓето кои го виделе овој необичен феномен објавиле снимки на социјалните мрежи. Како што навеле мештаните, во водата ...

Read More »

Катарина Ивановска како придружен вокал на Тамара Тодевска!

Познатата манекенка Катарина Ивановска (33), на социјалните мрежи ретко открива детали за својот приватен живот. Но една од нејзините последните објави на Инстаграм го привлече вниманието на македонската јавност. Катарина објави дека ќе биде придружен вокал на Тамара Тодевска. „Придружни ...

Read More »