Daily Archives: 21/10/2021

10 сигнали кои укажуваат дека на вашето тело му треба помош, не занемарувајте ги!

Ако со нашиот организам нешто не е во ред, телото ќе ни го каже тоа. Меѓутоа често ги игнорираме тие симптоми кои можат да прераснат во сериозен здравствен проблем. Дознајте кои сигнали ви кажуваат дека на вашето тело му треба ...

Read More »

За позитивна енергија во домот, ослободете се од овие работи

Според Фенг шуи, секој предмет што го имате во домот, има своја енергија. Во продолжение прочитајте од што сè треба да се ослободите за да внесете позитивна енергија во домот. Расипани машини/апарати Според експертите за Фенг шуи, електронските апарати претставуваат ...

Read More »

Не фрлајте ја кората од банана, еве за што ќе ви послужи

Можеби ќе се зачудите, но кората од банана содржи многу корисни витамини и минерали, па затоа не фрлајте ја, туку употребете ја за маска за лице или коса, а има и други корсни намени. Го враќа сјајот на растенијата Со ...

Read More »

Репертоар на кино Милениум (21-26.10.2021)

Проверете кои филмови се прикажуваат.  Распоред за четврток-петок (21-22.10) 17:00  | ТОМА режија: Драган Бјелогрлиќ 19:30  | ДИНА режија: Денис Вилнев 22:00  | НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ режија: Кери Фукунага Викенд распоред / сабота-недела (23-24.10) 11:00  | ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ...

Read More »

МУЗИЧКИ БЛОК [НОЕМВРИ] ВО МКЦ

Од кога се немаме видено во сала 25 мај! Ви најавуваме 2 вечери исполнети со музика во живо. [ 5 ноември, петок ] КАЛАТА – интересен спој на традиционални вокални делници, невидено луди гитарски рифови и беспрекорно фасцинантен источномакедонски ритам и ...

Read More »