Daily Archives: 25/10/2021

Моќен природен лек што спречува хипертензија и го намалува холестеролот

Смесата подготвена од сусам е многу лековита храна, која освен што можете да ја мачкате на леб и да се најадете, можете да ја додадете и во голем број јадења и на тој начин значително да им го подобрите вкусот. ...

Read More »

Пет парфеми со кои во моментов е излуден целиот моден свет

Без разлика дали преферирате слатки или посилни мириси, лесно ќе го најдете вашиот нов омилен меѓу петте моментално најпопуларни парфеми. Kilian Love, Don’t Be Shy Пред Ријана да лансира свој парфем, нејзиниот омилен мирис беше „Love, Don’t Be Shy by ...

Read More »