Daily Archives: 26/10/2021

Дали и до кога треба да се толерираат кавгите во бракот?

Дали кавгите во бракот се добра или лоша работа? Од претераното префрлање, незадоволството и нерешените кавги секако дека конфликтите меѓу партнерите се продлабочуваат. Без оглед дали станува збор за ситници или за крупни расправии, генерално сме свесни дека кавгите во ...

Read More »

Ако сте под стрес, овие бои ќе ви помогнат да се опуштите

Психолозите од Универзитетот во Минесота се позабавиле со оваа тема и дошле до интересни резултати. Еве кои бои помагаат кога сме под стрес. Сина Смирувачките нијанси на сината боја ќе ви помогнат да се опуштите, ќе помогнат за намалување на ...

Read More »

Зошто кучињата ја накривуваат главата кога им зборуваме?

Веројатно сте забележале дека кога вашето куче ќе чуе некој необичен звук, или кога нешто му зборувате, тој ја навалува главата на страна. Сакаат да не слушнат подобро Кучињата имаат подвижни ушни школки, што им овозможува да го лоцираат изворот ...

Read More »

БОНУС ИГРА ЗА ONLINE УЧЕСНИЦИТЕ НА ЛОТО 7 И ЏОКЕР

 ОВОЗМОЖЕНО ОД  WWW.LOTO.MK Државна лотарија со задоволство најавува нова игра за забава и добивки, овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7 и Џокер коишто своите среќни броеви ги уплаќаат преку веб страната  www.loto.mk. ...

Read More »