Daily Archives: 02/11/2021

Поради посебен ген жените живеат подолго од мажите

Изгледа дека недоумицата зошто жените и покрај животните оптоварувања низ кои поминуваат, живеат подолго, конечно е разрешена благодарение на јапонски истражувачи. Претпоставувајќи дека одговорите се во генетиката, тие во лабораториски услови се обиделе тоа и да го докажат. Успеале да ...

Read More »

Хороскопските знаци и депресијата – Овенот може да „пукне“ без причина, Водолиите имаат „краток фитиљ“

Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин ги поврзуваат припадниците на разните хороскопски знаци. Овен Овенот ќе стане агресивен и може да ...

Read More »

Леб со кисело тесто за автентичен вкус на домашните оброци

Лебот е една од главните состојки во исхраната кај децата и возрасните. За појадок, ручек или вечера, во солена или блага варијанта, лебот секогаш е присутен на семејната трпеза. Постојат повеќе видови леб, но исто така и различни начини на негово ...

Read More »