Daily Archives: 12/11/2021

(Фото) Внуката на американски нафтен тајкун се омажи во венчаница од стакло!

Ајви Гети, наследничката на познатиот американски нафтен тајкун Џон Пол Гети, се омажи за фотографот Тобајас Ејнџел а судбоносното „да“ го кажа во венчаница украсена со стакло. Церемонијата се изврши на раскошните скали на Градското собрание на Сан Франциско. Четирите ...

Read More »

46. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР – МОТ: Изведби во живо на 26 внимателно селектирани претстави

Тимот на МКЦ го најавува 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока – од 18 до 26 ноември и од 2 до 7 декември изведби во живо односно целосно физичко издание на фестивалот со програма од ...

Read More »