Daily Archives: 13/11/2021

Сакате да ослабнете, ама не сакате да гладувате? Можно е! ЛИПО рецепти пред кои ќе подзинат и најголемите гурмани

Секој што почнува диета, редовно си ги поставува прашањата: дали ќе чувствувам глад, дали исхраната ќе стане еднолична, здодевна, дали ќе јадам сирови, блуткави, невкусни намирници? Добрата вест е дека во протоколот на липосукциска исхрана – оброците се превкусни! Сакате ...

Read More »

Разговор со д-р Јовановски: Многу едноставно „стопив“ 22 килограми за 2 месеци

Нема поголема мотивација и предизвик од тоа да јадеш, а да не гладуваш, и да слабееш брзо и здраво, вели нашиот соговорник д-р Михајло Јовановски, стоматолог, кој за два месеци ослабнал  22 килограми.  Како се одлучивте за липосукциска исхрана? – ...

Read More »