Daily Archives: 16/11/2021

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од лошите навики. Еве ги причините поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето. Појавата на брчките е неминовна. Секако, тоа многу зависи од типот на кожата, но ...

Read More »

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen of Eurasia 2021), на кој нашата претставничка Катарина Јовановска ја освои тутулата за најфотогенична (Best PHOTOMODEL). Катарина е од Тетово, има 24 години и членка е на Модното ...

Read More »

ФОТО/Овие парчиња облека на Меленија Трамп чинат колку стан во Скопје!

Модните дизајнери го сакаат стилот на Меланија Трамп. Многу од нејзините комбинации на облека се достапни и во врвните продавници, иако по висока цена. Ова се некои од најскапите модни комбинации на поранешната прва дама. Потпетици Manolo Blanik: 670 долари ...

Read More »

По 13. пат Фестивал на музика од светот во Битола

Овој викенд  Битола ќе биде музички центар на единствениот фестивал во нашата држава, кој ја слави музиката која влегува во категоријата •world music•, традиционална музика на секој народ на светот која има глобален карактер и припаѓа на светското културно наследство. ...

Read More »

Владимир Лукаш со музичко „читање“ ќе ја промовира својата нова сликовница „Ши, ѕифри, копчи“

Сликовницата „Ши, ѕифри, копчи“ од авторот Владимир Лукаш, со илустрации на Наталија Лукомска, ќе биде промовирана на 18 ноември (четврток), во 19 часот, во книжарницата Literatura.mk Superstore во „Скопје сити мол“. Претставувањето на книгата ќе биде проследено со музичко „читање“ ...

Read More »

МЕТЕО СО СЛАВЧО&ЗДРАВЈЕ: Страшни промени на температурите во текот на денот, работете на зајакнување на имунитетот!  

Во време на пандемија на ковид-19, но и во есенската сезона на многу променливо време со високи распони во температурните разлики, како што е случај оваа седмица, кога присутни се и други вирусни инфекции, многу е важно одржувањето на редокс-рамнотежата, ...

Read More »