Daily Archives: 17/11/2021

Плаќајте со апликацијата HalkPay и откријте ја нејзината супермоќ

Халкбанк АД Скопје е присутна цела деценија на македонскиот пазар и со секој производ, платформа или проект, докажува дека навистина е банка посветена на луѓето. Како пример за грижа за потребите на корисниците се издвојува HalkPay, апликација со супермоќи, која е ...

Read More »

„Charming Escape“: Колекција на Kiko Milano чии производи мора да ги имате!

Познатиот италијански бренд за декоративна козметика Kiko Milano неодамна ја отвори својата прва продавница во East Gate Mall, а дамите веќе успеаја да си ги пронајдат своите фаворити.   Во можеби најубавото годишно време за многумина, Kiko Milano ја претставува ...

Read More »