Daily Archives: 21/11/2021

Загубете го масното ткиво, а не водата и мускулната маса: Зошто сите „полудеа“ по липосукциската исхрана?

На најголемата светска медицинска енциклопедија „PubMed“, ги најдовме резултатите од клиничкото испитување каде што пациентите во просек изгубиле 5 до 11 килограми за 14 дена, односно 8 килограми во просек. Станува збор за 9,2% губење на масно ткиво без губење ...

Read More »

Зошто ни се потребни алкалните намирници и каде ги наоѓаме?

Многу болести потекнуваат од киселата средина во телото. На пример хеликобактер пилори опстанува во кисела средина, како и голем дел канцерогени клетки. Доброто во борбата против болести е што самите можеме да си помогнеме хранејќи се одреден период со алкални ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП(22. ДО 28. НОЕМВРИ): Добри вести за Биковите, љубов за Шкорпиите и Рибите, стрес за Вагите…

Оваа недела планетата Меркур ќе го напушти знакот Скорпија за да влезе во знакот на Стрелец, подготвен да ги фаворизира сите огнени знаци, но и повеќе од тоа.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви ...

Read More »