Daily Archives: 26/11/2021

Јорган колач – брз, лесен неодолив

Состојки: 5 јајца 180 г шеќер малку ванила во прав, екстракт или ванилин шеќер 125 мл масло 300 г брашно 1 пакување прашок за печиво 100 г мелени ореви или лешници 1 полна лажица какао За кремот 400 г посно ...

Read More »

Викенд хороскоп – Полни сте со љубов, особено кон една посебна личност која многу ви значи

Овен Љубовта и романтиката денес ви се главни приоритети. Некој кој не ви е толку блиску, можеби ќе го зароби вашето срце. И едвај чекате повторно да се сретнете со таа личност вечер, можеби во некој клуб или на концерт. ...

Read More »

Повеќе од половина милион прегледи за македонските претставници на Детска Евровизија

„Green Forces“ од „Дајте музика“ со развиорени македонски знамиња, на социјалните мрежи им се заблагодарија на сите фанови за поддршката што ја добиваат. Минатиот викенд „Green Forces“ се сретнаа со албанската претставничка на Детскиот Eвросонг, популарната Ана Ѓебреа. Во студиото ...

Read More »

Време е да се чуе гласот на жените-жртви на семејно насилство

Жените жртви на семејно насилство не се само бројка, затоа сите заедно, треба да делуваме и да ги поддржиме да се чуе нивниот глас, нивните потреби, нивните приказни. – Секоја година 1.500 македонки се ново-евидентирани жртви на семејно насилство. Време ...

Read More »

Халкбанк со штанд во East Gate Mall уреден во стилот на аеродромските ВИП салони (ФОТО)

Во новиот продажен центар East Gate Mall во Скопје, во главната зона во која се продажните салони на многубројните познати светски модни брендови, свој штанд отвори и познатиот банкарски бренд – Халкбанк. Позната по своите услуги кои носат дополнителни вредности ...

Read More »