Daily Archives: 28/11/2021

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП – ДЕКЕМВРИ: Рибите кон успехот, Лавовите кон нов почеток, среќа за Стрелците…

Месецот декември ќе заврши со влегувањето на планетата Јупитер во знакот на Риби, која наскоро ќе донесе добри вести за сите водни знаци. А вие, во знак сте родени? Дознајте сега со нас што ви подготвуваат ѕвездите за месец декември! ...

Read More »

Еко-свест: За успешна праведна транзиција во Кичево потребно е развивање на алтернативни економски гранки (ФОТО)

Младиот грнчар Мартин Митрешкоски од Вранештица, изработувачите на рачен накит Ангела Мојсоска и Благојче Секулоски, уметникот Тео Герасимоски, Зоран Илиески изработувач на дела од старо железо и останати уметници успешно се претставија на првото „Кичево одржливо експо“ во организација на ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (25.НОЕМВРИ – 5.ДЕКЕМВРИ): Страст за Шкорпиите, убави вести за Рибите, нервоза за Близнаците…

Оваа недела ќе блесне прекрасна млада месечина во знакот на Стрелец, која ќе донесе среќа на сите огнени знаци, а не само на нив.. А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! ...

Read More »

РАСЧЕКОР – феномен на ноќниот живот кој трае точно 30 години (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Овој ноќен клуб лоциран во Битола е приказна која живее цели 30 години и која е фабрика за забава на бројни генерации. РАСЧЕКОР е името кое ја стави Битола на светската карта за добра забава. Клуб за кој се доаѓаше ...

Read More »