Daily Archives: 04/12/2021

Зимска идила: Бајковити места кои мора да ги посетите барем еднаш во животот!

Кога доаѓа зимата и паѓа снег, овие места се претвораат во вистинска бајка. Туристичката посета на дворците станува сè попопуларна. Кога доаѓа зимата и паѓа снег, овие места се претвораат во вистинска бајка. Погледнете некои од нив. Дворецот Елц се наоѓа ...

Read More »

Ако сакате да имате рамен стомак, а правењето стомачни вежби ви изгледа многу напорно, обидете се со овој напиток

Доколку сакате и понатаму да имате рамен стомак, а правењето на стомачни вежби ви изгледа многу напорно, тогаш обидете се со овој напиток кој на многумина им помогнал и тоа долгорочно да го решат проблемот со наталожувањето на масни наслаги ...

Read More »

МЕТЕО СО СЛАВЧО&ЗДРАВЈЕ: Анксиозно време пред нас – справете се со анксиозноста и несоницата на природен, хербален начин!

Променливото време продолжува и во следните денови. Променливото, а студено време, влијае на расположението, но и на квалитетот на сонот. Докажано е дека при промени на времето, често се соочуваме со нарушено спиење, плиток сон или пак проблеми со заспивањето. ...

Read More »

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Од почетокот на декември, Huawei Consumer Business Group (BG) ги нуди на македонскиот пазар двата нови гејмерски монитори од HUAWEI MateView GT серијата – MateView GT 27“ и MateView 34”. Мониторите се развиени според иновативните технологии на Huawei и препознатливиот ...

Read More »

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (6. – 12.ДЕКЕМВРИ): Многу љубов за земјените знаци!

Оваа недела планетата Венера во знакот Јарец ќе им донесе многу среќа во љубовта на сите земјени знаци… А вие, во кој знак сте родени? Дознајте со нас што ви подготвуваат ѕвездите оваа недела! Овен: проблеми во врската … Драги ...

Read More »

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата книга „Торонто експрес (Тибам штркот апдејт)“ од Зоран Спасов Ѕоф ќе биде промовирана на седми декември (вторник), со почеток во 20 часот, во книжарницата Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“. Книгата, како и претходниот хит-роман, „Тито, мојот претпоследен херој“, ...

Read More »