Daily Archives: 13/09/2022

Диор Круз 2023 Шоу

Има модни ревии и модни ревии. Секако од најголемите модни брендови се очекува најмногу, па нивните настани, претставени преку идеите на водечките креативци на светските модни гиганти, изобилуваат со креативност, луксуз и естетика и се створени за уживање и разгалување ...

Read More »

МЕТЕО: Прогноза на Славчо Попоски за периодот 13-20 септември 2022

До петок следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Денес и тоа особено долж повардарието ќе дува засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро овие денови ќе биде значително посвежо со ...

Read More »