3 идеи: Како да направите новогодишни обетки

Зимските месеци нудат можност да поекспериментираме со модните детали. Што велите за новогодишни обетки?

obetki 1

Само еден детал со симболичност на празниците, може да го направи целиот моден изглед -празничен, дури и да носите џинс.

Ни се допаднаа овие три видеа во кои се објаснува како може да направите украсни обетки, без да сте посебно талентиран уметник. А и забавно е да се проба.

 

x

Check Also

14 нови изгледи: Очила за сонце по мерка на ова лето и вашата форма на лицето

  Доколку ги следите модните трендови, тогаш секако ви е јасно дека ...