3 мантили од есенската колекција на MANGO вредни за внимание

Иако се уште не размислуваме за сезоната на постудени денови, септември ќе пристигне побргу отколку што во моментов очекуваме. Па време е да ѕирнеме во есенските колекции кои полека ги полнат продавниците.

Манго, есен/зима 2019

Мантилот е модно парче без кое не можеме да ја замислиме есента. Одлично се вклопува во различни стилови и секогаш гарантира шик моден изглед. А, ако ја сакате и вие минималистичката естетика и класика, мантилите кои се во земјени тонови се непогрешлив избор зашто даваат префинет, елегантен и модерен изглед.

Три такви непогрешливи мантили најдовме во колекцијата есен/зима на Манго, веќе достапна во продажба.

Мантилите од Манго може да ги нарачате и на онлајн страницата на Фешн Груп – ТУКА, со 15 отсто попуст.

x

Check Also

 & Other Stories им даде предност на пастелните нијанси

Без разлика на сезоната, пастелните нијанси се секогаш во тренд. Модната марка  & ...