3 миди фустани од есенската колекција на Massimo Dutti одлични и за деловна атмосфера

По преубавиот миди фустан со точки од есенската колекција на Манго (погледнете го – ТУКА), уште еден миди фустан со точки совршен за деловна атмосфера ни „падна“ в очи.

За разлика од црно-белата комбинација на кошула-фустанот од Манго, фустанот од Масимо Дути е во кафена боја со бели полка точки.

И уште два миди фустана од новата колекција на Масимо Дути заслужуваат внимание – фустанот со флорален принт на темна основа и кошула-фустанот во згасната црвена нијанса со ремен.

Погледнете ги.

 

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...