3-те модни изгледи на Моника Белучи на Филмскиот фестивал Сан Себастијан

Многумина се прашуваат во што е нејзината тајна за убав и младешки изглед. 51-годишната глумица и овојпат беше во центарот на вниманието, кога се појави на црвениот тепих на филмскиот фестивал Сан Себастијан  во Шпанија.

Природна и пријателски расположена кон публиката, Белучи се фотографираше со фановите.

на црвениот тепих

на црвениот тепих

На премиерата на филмот „On The Milky Road“ глумицата носеше елегантна креација во длабока пурпурна боја.

monika-5

Во меѓувреме, во неделата, Белучи покажа уште еден беспрекорен стајлинг, фотографирана како пристигнува во хотелот Марија Кристина.

Изборот беше – црн костум во комбинација со бела кошула.

monika-2

monika-3

Ѕвездата-модел од 80-те години за потребите на медиумите направи фотосесија во просториите на хотелот кадешто беше сместена, облечена во сив плисиран фустан.

Изгледот е заокружен со дискретна шминка.

monika-7

monika-6

x

Check Also

ЕXPO 30, вечерва и утревечер во музејот на современа уметност

ЕXPO 30 е настан по повод 30 години независност кој  ги спојува ...