4 модни трендови за пролет 2020 кои можете да ги следите!

Како да ја пречекате пролетта во целосно трендовско издание. Ви претставуваме 4 модни трендови кои лесно може да ги примените во вашиот аутфит:

1. Костими – пантолони со висок струк и сакоа во асиметрични форми се вистински погодок.

2. Модни парчиња во точки – мали или големи, точкестите принтови се апсолутниот тренд за оваа пролет.

3. Обоена еко кожа – светли и необични нијанси на материјалите од еко кожа се шик избор за секоја девојка или жена која сака да биде впечатлива.

4. Бралети – храбар избор на граник за да биде дел од вашиот изглед, а совршено се вклопува со сакоа, панталони и здолништа.

x

Check Also

„Арамиско гнездо“ од Ѓорѓи Абаџиев е историска авантура за ајдутството, борбата и љубовта

Реобјавениот македонски книжевен класик, „Арамиско гнездо“ од писателот Ѓорѓи Абаџиев, беше претставен ...