4 причини зошто да НЕ облечете долг фустан како овој на Кардашијан

На црвениот тепих на Тајм 100 Гала, Ким Кардашијан се појави во раскошен фустан, креација на Sophie Theallet. Фустанот беше толку долг и непрактичен што не и предизвика проблем само неа, туку и на сите кои беа во непосредна близина.

Еве 4 причини зошто да не облечете сличен фустан, никогаш.

kim4

Причина број 1. 

Бидејќи цело време ќе мора да го поткревате со рацете. Нели е тоа многу здодевно?

kim9

 

Причина број 2.

Бидејќи постои ризик да го сопнете фотографот, или тој вас сеедно, кога ќе ви стапне на фустанот.

kim5

 

Причина број 3. 

Во случај да не го сопнете фотографот (или тој вас), голема е веројатноста да сопнете трето лице штом се најде о ваша непосредна близина.

kim 2

kim6

 

Причина број 4.

Црвениот тепих е можеби чист, но додека до него стигнете ќе мора да „изметете“ добар дел од улицата.

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...