48-годишната Клаудиа Шифер позира гола за насловната на Вог

48-годишната модна ѕвезда од 90-те години, Клаудија Шифер, годинава може да се пофали со 4 освоени насловни страници. Бројка која е импресивна, со оглед на тоа што се минати 30 години од кога таа беше омилената муза на Карл Лагерфелд.

Инаку, Шифер беше откриена од еден моден агент на 17 годишна возраст, во дискотека во Германија, и оттогаш заплови во модните води и речиси преку ноќ стана ѕвезда.

Овојпат, за септемвриското издание на Вог Италија, таа позира гола на насловната страница.

x

Check Also

Започнува продажбата на спектакуларниот HUAWEI Mate Xs и на македонскиот пазар

 Од вчера, најиновативниот производ до сега, се продава ексклузивно во продажните салони на ...